Kurka Wodna w internecie

 

 

 

Po ponad roku ciężkiej pracy Kurka Wodna rozpościera swoje skrzydła. Za nami ogrom formalności, ale przede wszystkim rok inspirujących spotkań, działań i poszukiwań w świecie ekoidei. Przyszedł czas, by podzielić się tym wszystkim z Wami.

 

Kiedy w 2016 roku zakiełkował w naszych głowach pomysł o zawiązaniu organizacji, nie mieliśmy jeszcze pojęcia, co z tego kiełka wyrośnie i jaki ogrom pracy nas czeka. Rok 2017 był dla nas czasem intensywnym. Należało przygotować porządny grunt pod działania – opracować, usystematyzować i zorganizować to, co do tej pory mieściło się w sferze marzeń. Na licznych zebraniach organizacji, w gronie kilkunastu osób, w warunkach domowych, planowaliśmy co, kiedy, jak, miotając się jednocześnie w zawiłościach formalnych związanych z prowadzeniem stowarzyszenia. Trudności nie ostudziły naszego zapału, Kurka Wodna urosła i zyskała wielu „wyznawców” 🙂

Co o ekologii wiedzą i myślą Ślązacy? Jak miewa się ekologia w regionie o przemysłowych tradycjach? Na tego typu pytania staramy się odpowiedzieć, realizując badania społeczne pod czujnym okiem zasilających nasze szeregi socjolożek. Punktem wyjścia dla naszej działalności było przeprowadzenie badań na temat świadomości ekologicznej Górnoślązaków, które kontynuujemy i o których będziemy pisać niebawem.

Jak nic wciągnęła nas popularna dziś idea zero waste, która okazała się studnią bez dna, jeśli mowa o poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań. Ograniczamy produkcję, segregujemy i… przetwarzamy odpady! Na początek upcykling, czyli – najkrócej mówiąc – tworzenie ze śmieci. Puszki po konserwach, nakrętki, kapsle, stare meble i ubrania, potłuczone kafle, plastikowe butelki i wiele, wiele innych zamieniamy w świetne „nowe” rzeczy – od ozdobnych pojemników przez biżuterię po niezwykle oryginalne meble.

Oczywiście wraz z kolejnymi pomysłami szybko zaczął doskwierać nam brak miejsca, stąd wspólną decyzją wszelkie siły skierowaliśmy na poszukiwanie lokalu, takiego, który nadałby się na biuro i na pracownię, takiego dla nas i dla wszystkich. Ze wsparciem Miasta Katowice znaleźliśmy dom dla Kurki, jednak mówiąc wprost – dom ten wymaga remontu. I tutaj już teraz zachęcamy Was do udziału w planowanej przez nas zbiórce, o której więcej przeczytacie wkrótce.

Jeśli założenia i cele naszej organizacji są Wam bliskie, chcecie poznać nas lepiej, to zapraszamy do śledzenia naszej strony, profilów na Facebooku i Instagramie, a już niebawem – do odwiedzenia naszej pracowni 🙂

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *