Jesienny piknik ekoFAZA

W sobotę zapraszamy Was na warsztaty z upcyklingu plastikowych śmieci. Przy wspólnej pracy porozmawiamy o problemie zanieczyszczenia odpadami z tworzyw sztucznych i o tym, jak z problemu zrobić wyzwanie.

Przybliżymy Wam też tajniki międzynarodowego projektu Precious Plastic, skupionego wokół tematu plastiku i jego recyklingu, oraz nasze plany przyłączenia się do tej inicjatywy. Szczegóły dotyczące Precious Plastic znajdziecie w naszym wpisie.

Haś Machine, bo tak nazwaliśmy nasz projekt, to górnośląska odsłona Precious Plastic. W skrócie: planujemy budowę maszyny recyklingowej w wersji mini na podstawie udostępnionych planów oraz naszych własnych modyfikacji. Gotowe urządzenie stanie w naszej pracowni i będzie dostępne dla wszystkich chętnych. Wspólnymi siłami oczyścimy okolicę z plastikowych odpadów, a później przetworzymy je przy pomocy Haś Machine w ciekawe, trwałe przedmioty.

Mamy miejsce i gotowy do działania zespół. Już teraz zachęcamy Was do wsparcia naszego projektu, którego możecie udzielić nam podczas wydarzenia – będziemy zbierać fundusze w ramach zbiórki publicznej oraz sprzedaży ubrań i innych fantów. Bądźcie z nami, liczy się każdy grosz!

Poza tym czekają na Was następujące atrakcje:

  • warsztaty z robienia kul do kąpieli,
  • fotobudka upcyklingowa,
  • joga na trawie,
  • kuchnia społeczna,
  • ciekawe prelekcje.


Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *