Kampania edukacyjna “Zimujący zwierz”

Zimujący Zwierz

Kiedy krajobraz spowija gruba warstwa śniegu, a temperatura spada poniżej zera, niechętnie opuszczamy ciepłe, przytulne domy, a perspektywa braku ogrzewania wywołuje dreszcz grozy. Tymczasem wiele zwierząt żyjących obok nas jest zmuszonych radzić sobie w tych niekorzystnych warunkach. Jak one to robią? Czy potrzebują naszej pomocy? Jak pomóc, żeby nie zaszkodzić? Na te pytania odpowiada kampania edukacyjna “Zimujący zwierz”.

W ostatnich latach zimy są znacznie łagodniejsze niż kiedyś, jednak dla żyjących obok nas zwierząt jest to nadal trudny czas pod znakiem przejmującego chłodu, ograniczonej ilości pokarmu i utrudnionego dostępu do wody. W czasie zimy zwiększają się też potrzeby schronisk, gdyż rośnie liczba porzuconych psów i kotów, a ponadto pojawia się problem zapewnienia zwierzętom ciepłego miejsca. Dodatkowe zagrożenia dla zwierząt stwarzają zbliżające się święta Bożego Narodzenia i sylwester. Mimo większej z roku na rok świadomości zwierzęta domowe wciąż stają się niechcianym prezentem pod choinką, trafiając finalnie na ulicę. Z kolei głośny okres noworoczny, pełen huku fajerwerków i petard, to dla nich ogromny stres. Często zapominamy, że dotyka on nie tylko naszych domowych pupili, ale także zwierząt bezdomnych i dzikich. Nasza pomoc w tych ciężkich dla zwierząt, zimowo-świątecznych warunkach może okazać się nieoceniona, jednak najważniejsze, by była świadoma i umiejętna.

Przyłącz się do kampanii “Zimujący Zwierz”!


22 grudnia 2019 r. 

Drzwi Zwane Koniem
ul. Warszawska 37, Katowice
sala na piętrze

Weź udział w podwieczorku ekologicznym “Jak zimuje zwierz, wiesz?”, na którym nie tylko spotkasz ludzi podobnie jak Ty zainteresowanych losem zwierząt, ale też wysłuchasz wystąpień ekspertów.

16:00: Stowarzyszenie Nadzieja na Dom aktywnie działające na rzecz zwierząt bezdomnych i potrzebujących.

17:00: Jacek Wąsiński, twórca i założyciel Leśnego Pogotowia – ośrodka rehabilitacji i schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie.

Nasi goście podzielą się swoją wiedzą, przybliżą Ci zimowy świat zwierząt dzikich i bezdomnych oraz podpowiedzą, jak pomagać, żeby nie szkodzić.

Szczegóły w wydarzeniu już w niedzielę, 15 grudnia 2019 r.!

Od 16 grudnia 2019 r.

Faza Charity Shop
ul. Sienkiewicza 4
40-039 Katowice

Wesprzyj potrzebujące zwierzaki. Zajrzyj do Faza Charity Shop, gdzie będziesz mógł zostawić karmę i inne niezbędne rzeczy bezdomnym oraz potrzebującym psom i kotom. Więcej informacji o zbiórce i listę potrzeb znajdziesz na naszej stronie. Wszystkie zebrane dary przekażemy do katowickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Od 22 grudnia 2019 r.

Szukaj w mieście naszej broszury edukacyjnej. Znajdziesz w niej kilka podstawowych informacji na temat prawidłowego postępowania ze zwierzętami dzikimi oraz możliwości wspierania zwierząt bezdomnych i potrzebujących w okresie zimowym. Broszurę powieś na lodówce bądź edukuj innych, przekazując ją dalej.

Skorzystaj z infografik edukacyjnych do bezpłatnego pobrania udostępnionych na naszej stronie www. Edukuj się i przekazuj wiedzę innym. Korzystaj z naszych infografik nich wszędzie tam, gdzie przydadzą się do celów edukacyjnych – promuj w mediach społecznościowych, przekaż nauczycielowi, wykorzystaj na swoich zajęciach.

Bądź na bieżąco z kampanią “Zimujący Zwierz”, obserwując stronę www i fanpage na facebooku Stowarzyszenia Kurka Wodna.

* Kampania finansowana jest ze środków Urzędu Miasta Katowice. 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *