Ostatnie spotkanie cyklu “Budujemy dom ze słomy i gliny” !!!

Budownictwo przyjazne środowisku to niewątpliwie przyszłość naszej planety. Wraz z budzeniem świadomości ekologicznej rynek “zielonych nieruchomości” dynamicznie się rozwija, a naturalność i energooszczędność stają się ważnym kryterium w decyzji o własnym domu. Marzenia o ekologicznym domu można spełnić samemu, wykorzystując najprostsze materiały – słomę i glinę – oraz pracę własnych rąk. To rozwiązanie nie tylko korzystne dla naszego portfela, ale dające dużą swobodę i ogromną ilość satysfakcji, a przede wszystkim – zdrowe dla nas i środowiska. O korzyściach  płynących z budowy, ale też trudach tego przedsięwzięcia zupełnie szczerze opowiedzą Wam praktycy – Ula Drabińska i Marek Ogonowski, autorzy bloga “Siedem Wierzb” – w cyklu webinariów “Budujemy dom ze słomy i gliny”.

W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania, o terminach których będziemy informować i przypominać na bieżąco na stronie www oraz w mediach społecznościowych. Udział w webinariach jest bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o dołączenie do wydarzenia na Facebook’u, a w terminie spotkania skorzystania z udostępnionego linku. Transmisja wydarzenia będzie ogólnodostępna poprzez serwis YouTube.

PROGRAM CYKLU “BUDUJEMY DOM ZE SŁOMY I GLINY”:

Spotkanie 1. Czy naturalne budownictwo uratuje świat?

Dlaczego budujemy dom naturalnie? I czym tak w ogóle jest naturalne budownictwo? Czy może być odpowiedzią na kryzys klimatyczny? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas pierwszego spotkania – przede wszystkim jako budujący swój dom praktycy, którzy bynajmniej nie stronią od teorii i chcą wiedzieć jak najwięcej.

Spotkanie 2. Jak dobrze budować naturalnie w Polsce?

„Dom ze słomy i gliny może i jest dobry, ale nie sprawdzi się w naszym klimacie” – z takim twierdzeniem podczas naszej budowy spotkaliśmy się nie raz. Tymczasem w Polsce da się budować naturalnie. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić dobrze – tak by dom był ciepły, energooszczędny oraz przyjazny środowisku, klimatowi i człowiekowi.

Spotkanie 3. Budowa domu ze słomy i gliny w praktyce

Po solidnej dawce teorii czas na praktykę. Jak tak naprawdę wygląda naturalne budowanie w Polsce? Podczas ostatniej części chcielibyśmy opowiedzieć o własnych doświadczeniach: o problemach, na które się natknęliśmy, i wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła. A także o tym, że naturalne budowanie – i ogólnie budowanie samemu – jest fajne.

Pierwsze spotkanie

Drugie spotkanie

Bookmark the permalink.

4 Comments

  1. Krzysztof Morañda

    Witam. Proszę o uwzglednienie mojej osoby i zapisanie na cykl webinariow.
    Z góry dziękuję i pozdrWiam,
    Krzysztof

  2. Piotr Micygiewicz

    zapisuje sie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *